500 Ohm 30 Watt Power Resistor, 3 inch X 3/4 inch OHMITE RW34F501
500 Ohm 50 Watt Power Resistor, 4 inch X 5/8 inch TRU-OHM 500
500 Ohm 30 Watt Power Resistor, 3 inch X 3/4 inch TRU-OHM RW34F501
High Power Resistor
Item# 30W 500