2500 Ohm 38 Watt POWER RESISTOR 4 inch X 3/4 inch OHMITE RW35G252
2500 Ohm 50 Watt Power Resistor, 4 inch X 5/8 inch MEMCOR FR50-2500
2500 Ohm 38 Watt POWER RESISTOR 4 inch X 3/4 inch CLAROSTAT RW35G252
High Power Resistor
Item# 38W 2500