2500 Ohm 50 Watt Power Resistor, 4 inch X 5/8 inch TRU-OHM FR50-2500
2500 Ohm 50 Watt Power Resistor, 4 inch X 5/8 inch MEMCOR FR50-2500
High Power Resistor
Item# 50W 2500